0 312 222 12 90 (Pbx) 0 312 222 12 99 0 312 222 11 42 ankara@turcev.org.tr

Haberler Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve TÜRÇEV'in 30. Yılı Öykü Yarışması Ödülleri Teslim Edildi!

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında çevre eğitiminin önemini ve kamusal farkındalığını arttırmak, insanların çevre ile olan ilişkilerini vurgulamak ve çevrenin korunmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmanın sonuçları 30 Ekim tarihinde açıklanmıştı. 

Teması “İnsan-Çevre ilişkileri” olarak belirlenmiş olan yarışmada, insanların çevre ile olan etkileşimleri, bu bağlamda çevre eğitiminin önemi ve çevrenin insan yaşamındaki yerini anlatan öykülerin paylaşılması hedeflendi.

Eren Aysan, Halil Genç, Işık Kansu, Öner Yağcı ve Hürriyet Yaşar’dan oluşan seçici kurul, üç öyküyü ödüle uygun bulmuştu. Ödüle hak kazanan birinci Elvan Arpacık ve ikinci Ali Balkız, 8 Kasım 2023 tarihinde Kocaeli Dedeman Kartepe Oteli’nde, 15. Yerel Mavi Bayrak Sorumluları Eğitimi akışı içerisinde ödüllerini Vakıf Başkanımız ve Turizm Eski Bakanı Doç.Dr. Abdulkadir Ateş’in elinden alırken, ödül almaya gelemeyen üçüncü Gülden Mahmud’un ödülünü ödül sahibinin talebi üzerine Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari teslim aldı.

Birincilik Ödülü: “Seyyar Bahçe” adlı öyküsü ile Elvan Arpacık;

İkincilik Ödülü: “Bir Dalda İki Elma” adlı öyküsü ile Ali Balkız;

Üçüncülük Ödülü: “Göç Dayı” adlı öyküsü ile Gülden Mahmud’un oldu. 

Ödül sertifika ve plaketlerinin yanında, hak sahiplerine ilgili para ödülleri de plaket töreni öncesinde teslim edilmiştir.

Ödüle hak kazanan yazarlarımızı bir kez daha tebrik eder, tüm katılımcılara teşekkür ederiz.